Näyttelykalenteri

Novascotiannoutajien näyttelykalenteri 2019

Päivitetty: 24.2.2019 Saija

HUOM! Muista tarkistaa ilmoittautumispäivämäärät aina Koiramme-lehdestä tai näyttelyn sivuilta, koska näyttelyn järjestäjä saattaa muuttaa ilmoittautumispäivämääriä vielä näyttelyn nettisivujen julkaisun jälkeen, eivätkä nämä muutokset välity Tolleriyhdistyksen kalenteriin.

Pvm   Näyttely   Paikka   Tuomari   H. ilm.   V. ilm.Muuta
Helmikuu
24.02.2019RNNurmesPerttu Ståhlberg23.1.4.2. 
Maaliskuu
02.03.2019KVJoensuuZorica Blomqvist, Ruotsi31.1.7.2. 
02.03.2019RNKouvolaRiitta Liisa Lehtonen 11.2 
03.03.2019NORDJoensuuMarjatta Pylvänäinen-Suorsa31.1.7.2. 
17.03.2019RNJyväskyläHelin Tenson 25.2. 
23.03.2019KVTurkuEspen Engh, Norja1.2.21.2./28.2. 
30.03.2019KVLahtiLeni Finne31.1.28.2./3.3. 
Huhtikuu
06.04.2019RNMäntyharjuMaija Lehtonen 3.3. 
14.04.2019KVVaasaAnn Carlström, Ruotsi11.2.11.3./18.3. 
14.04.2019RNKiteePaula Heikkinen-Lehkonen10.3.17.3. 
20.04.2019RNTervolaPaula Rekiranta 27.3. 
21.04.2019NORDImatraMarko Ljutic, Kroatia18.3.25.3. 
27.04.2019RNLaitilaSanna Kavén 29.3. 
28.04.2019RNKouvolaKatja Korhonen 2.4. 
Toukokuu
01.05.2019RNLahtiMatti Luoso4.4.7.4. 
04.05.2019NORDTamperePirjo Aaltonen28.2.1.4./7.4. 
04.05.2019RNHirvensalmiPaula Rekiranta 10.4. 
05.05.2019KVTampereVanessa Moyano Gonzalvez, Espanja28.2.1.4./7.4. 
05.05.2019RNPöytyäHelin Tenson 10.4. 
05.05.2019RNRaaheGoran Gladic 15.4. 
11.05.2019KVHelsinkiKalvo Kriisk, Viro17.3.7.4.14.4.
11.05.2019RNJämsäJaana Hartus15.4.23.4. 
11.05.2019RNPöytyäJurate Butkiene, Liettua15.4.17.4. 
11.05.2019RNOulainenTuire Okkola 18.4. 
11.05.2019RNSulkavaVirpi Montonen 23.4. 
12.05.2019NORDIisalmiRicky Lochs-Romans, Alankomaat11.3.12.4. 
18.05.2019KRRaumaMatti Tuominen10.3.9.4./14.4. 
18.05.2019RNLestijärviReino Korpela15.4.23.4. 
18.05.2019RNRautjärviPaula Heikkinen-Lehkonen23.4.30.4. 
18.05.2019RNTaivalkoskiKatja Korhonen23.3.22.4. 
19.05.2019KRMynämäkiViveca Lahokoski17.3.14.4./21.4. 
19.05.2019RNSeinäjokiBertil Lundgren, Ruotsi16.4.26.4. 
19.05.2019RNSipooErja Nummi 19.4. 
25.05.2019RNKemiönsaariLeni Finne1.4.29.4. 
25.05.2019RNSavonlinnaKirsi Nieminen 6.5. 
26.05.2019NORDHaminaJaana Hartus31.3.28.4./2.5. 
26.05.2019RNKauhajokiPerttu Ståhlberg30.4.6.5. 
26.05.2019RNKeuruuReia Leikola-Waldén30.4.10.5. 
26.05.2019RNLemlandTiina Illukka 26.4. 
26.05.2019RNNousiainenPaula Rekiranta 2.5. 
26.05.2019RNSodankyläHelin Tenson 30.4. 
30.05.2019EVantaaTarja Hovila 16.4.Palveluskoirien erikoisnäyttely
30.05.2019KRKangasniemiMaret Kärdi, Viro31.3.28.4./5.5. 
Kesäkuu
01.06.2019RNIittiHilkka Salohalla 30.4. 
08.06.2019KVRovaniemiMarie-Josee
Melchior-Schlechter, Luxemburg
15.4.6.5./10.5. 
08.06.2019RNHelsinkiSaija Juutilainen8.5.14.5. 
08.06.2019RNHämeenlinnaJari Partanen, Norja 13.5. 
08.06.2019RNImatraGoran Gladic, Serbia 10.5. 
09.06.2019KRAlavusMarjo Jaakkola24.4.8.5./13.5. 
09.06.2019RNKuusamoHilkka Salohalla 13.5. 
16.06.2019KRJämsäReia Leikola-Walden24.4.14.5./26.5. 
30.06.2019KRRaaseporiHarto Stockmari30.4.27.5./3.6. 
Heinäkuu
06.07.2019NORDTuusulaBjarne Sörensen, Norja16.5.3.6./12.6. 
07.07.2019KROrivesiTarja Hovila4.6.11.6. 
07.07.2019RNTuusniemiJaana Hartus3.6.10.6. 
13.07.2019KRMikkeliEsko Nummijärvi15.5.7.6./14.6. 
13.07.2019NORDOuluSatu Ylä-Mononen16.5.10.6./17.6. 
14.07.2019KVOuluEva Liljekvist Borg, Ruotsi16.5.10.6./17.6. 
19.07.2019RNKalajokiDiane Stewart-Ritchie, Irlanti20.5.17.6./24.6. 
20.07.2019KVKalajokiLiam Moran, Irlanti20.5.17.6./24.6. 
21.07.2019KRHyvinkääZorica Blomqvist, Ruotsi17.5.14.6./24.6. 
21.07.2019KRKemiJari Partanen, Norja 19.6. 
27.07.2019KREspooVesa Lehtonen26.6.4.7. 
28.07.2019KVPoriClodagh Fallon, Irlanti23.5.20.6./27.6 
28.07.2019RNSuonenjokiPaavo Mattila 3.7. 
Elokuu
03.08.2019KVKuopioPaavo Mattila23.6.8.7. 
03.08.2019RNMaalahti    
03.08.2019RNMikkeliPerttu Ståhlberg8.7.15.7. 
03.08.2019RNPorvooHelin Tenson1.7.8.7. 
03.08.2019RNVesilahti    
04.08.2019RNMaalahti    
10.08.2019KVKotkaArne Foss, Norja15.7.22.7./28.7. 
11.08.2019KRTurku    
17.08.2019KRKouvola    
17.08.2019RNKauhava    
17.08.2019RNKuopioPekka Teini 28.7. 
17.08.2019RNRovaniemiJouko Leiviskä 22.7. 
18.08.2019ETampereAnn-Christin Johansson, Pekka Teini, Sanna Kavén  Toller Show
18.08.2019KRHeinola    
18.08.2019RNKajaani    
31.08.2019NORDRiihimäkiRoxana Birk, Tanska8.7-22.7./30.7. 
31.08.2019RNLappeenranta    
31.08.2019RNRuovesi    
Syyskuu
01.09.2019KVRiihimäkiInga Siil, Viro8.7.22.7./30.7. 
07.09.2019RNKihniöGergana Georgieva, Bulgaria22.7.5.8./12.8. 
07.09.2019RNSiikajokiSanna Kavén 12.8. 
08.09.2019NORDVantaa    
14.09.2019KRPorvoo    
15.09.2019RNRaumaPekka Teini15.8.19.8. 
22.09.2019RNHyvinkää    
28.09.2019EHämeenlinnaRudolf Feyaerts, Belgia 2.9.SNJ:n päänäyttely
28.09.2019KVEckeröGeorge Schogol, Georgia16.7.27.8./3.9. 
Lokakuu
20.10.2019RNKouvola    
26.10.2019KVSeinäjoki    
Marraskuu
09.11.2019NORDJyväskylä    
10.11.2019KVJyväskylä    
Joulukuu
06.12.2019RNTampere    
07.12.2019NORDHelsinki    
08.12.2019KVHelsinki    

Lyhenteiden selitykset ja ohjeita:

H. ilm = Viimeinen ilmoittautumispäivä halvemmalla maksulla (vain osassa näyttelyitä)
V. ilm = Viimeinen ilmoittautumispäivä

KV = Kansainvälinen kaikkien rotujen koiranäyttely
KR = Kaikkien rotujen koiranäyttely
RN = Ryhmänäyttely
E = Erikoisnäyttely
Huom! Pentunäyttelyitä ei ole listattuna tähän. Katso pentunäyttelyiden tiedot Kennelliiton tapahtumakalenterista.

Näyttelyiden tarkemmat tiedot löytyvät myös Suomen Kennelliiton Tapahtumakalenterista

sekä Koiramme-lehden takasivuilta.

Tapahtumakalenterista etsiessäsi: Rastita ylhäältä "Näyttely", valitse haluamasi ajankohta, täytä Rotu-kohtaan "FIC8" ja "Novascotiannoutaja", rastita "Näytä listausmuodossa" ja klikkaa "Hae".

 

Kalenterin päivitys: Krista Larinen & Saija Pankakoski