Toller Show

kuva © Hanna Linna

Tollershow 13.8.2017 Orimattila

Ilm. 163 tolleria

Tuomarit:
Kati Heiskanen (jun, ROP-jun, nuo, käy)
Reia Leikola-Walden (pen, vet, ROP-vet, X-luokka)
Jan Roger Sauge, Norja (avo, val, ROP-kasv, ROP-jälk, ROP, parhaat liikkeet, paras pää ja ilme)

ROP, PN1, ROP-VET Kitimat Nicola, om. Mirja Tuominen
PN2, Middle Island’s Cheery Combo, om. Eija Saimanen
PN3, SERT Aitoc's Avon Fidelitas Diligendus, om. Sonja Pallaskorpi
PN4, VA-SERT Aitoc's Avon Festina Essentiae, om. Eija ja Emilia Aatola

VSP, PU1 Kitimat Big Leaf Maple, om. Marja Koski
PU2, VSP-VET Banietta's Flaming Style, om. Ninni Uusitalo
PU3, SERT Manitou The Spell Is On Lumous, om. Hilkka Mäkitalo
PU4 Banietta's Chasing A Maserati, om. Emmi Sandström

VA-SERT Middle Island's Cheery Cowboy, om. Jenni Mönki

ROP-juniori Funny Foot's Gift Of Apache, om. Noora Hokkanen
VSP-juniori Miilunpolttajan Luonnonlapsi, om. Hanna Laasanen

ROP-pentu Hillitön Näppärä Noutaja, om. Johanna Hildén ja Carita Kalla-Bimberg
VSP-pentu Hillitön Sorsan Saalistaja, om. Marko Elomaa

ROP-X Cayora’s Chilling With Ducks, om. Minna Helenius
VSP-X Canuck’s Midsummer Starfox, om. Piia Huttu

ROP-kasvattajaryhmä Kennel Middle Island’s, om. Eija ja Iina Saimanen
ROP-jälkeläisryhmä Middle Island’s Afterglow Amber, om. Iina Saimanen

Paras pari: Grezagord’s Bond James Bond & Grezagord's Hiphurraa Hilda
Paras pää ja ilme: Hillitön Pikkumyy, om. Krista Larinen
Parhaat liikkeet: Kitimat Nicola
Paapan patsas vetreimmälle yli 10-vuotiaalle: Hingstbackes Red-Jannina, om. Anni Sihvo

Tollerimestari Siipiveikon Metsään Menee, om. Anna ja Ville Rantala

Tollershow 13.8.2016 Oulu

Ilm. 102 tolleria

Tuomarit:
Katja Korhonen (pennut, jun, vet, ROP-vet)
Börge Espeland, Norja (nuo, avo, käy, val, ROP-kasv, ROP-jälk, ROP, parhaat liikkeet, paras pää ja ilme)


ROP, PN1, VSP-VET Kitimat Nicola, om. Mirja Tuominen
PN2, SERT Mäkiharjun Don't Worry Be Happy, om. Sari ja Ilpo Harju
PN3, VA-SERT Chaconne, om. Heli, Satu & Jari Nissilä
PN4, ROP-jun Manitou's Tail'ored Maid, om. Saija Pankakoski ja Ninni Uusitalo
 
VSP, PU1 Banietta's Flaming Style, om. Ninni Uusitalo
PU2 Banietta's Chasing A Maserati, om. Emmi Sandström
PU3 Zaraja Remington, om. Virpi Laaksonen
PU4 Dragonflame's Fox River, om. Eija Miettinen
SERT, VSP-juniori Banietta's Zorro De Agua, om. Anna-Kaisa Jokivarsi
VA-SERT Canuck's Midsummer Moneyman, om. Maarit Hiltunen
ROP-VET Decoymans Piper Deep Secret, om. Pia Takkunen

ROP-pentu Manitou The Spell Is On Lumous, om. Hilkka Mäkitalo
VSP-pentu Tollerprides Bonny At Kitimat,  om. Mirja Tuominen

ROP-X Canuck's Midsummer Starfox, om. Piia Huttu
VSP-X Hillitön Hattivatti, om. Emilia Karvonen

ROP-kasvattaja: Kennel Banietta's, om. Minna Lindström
ROP-jälkeläisluokka: Hummelviskgårdens Hiphurray Lotta, om. Pia Takkunen

Paras pari: Tollmaster's Finnish Game Gainer & Decoymans Piper Deep Secret
Paras pää ja ilme: Banietta's Flaming Style
Parhaat liikkeet: Kitimat Nicola
Paapan patsas vetreimmälle yli 10-vuotiaalle: Sienna-Red Emerald of Fire, om. Katja Vossi

© Katri Linna

Tollershow 30.8.2015 Polvijärvi

Ilm. 71 tolleria

Tuomarit:
Pia Itkonen (pennut, jun, vet, paras pari, paras pää ja ilme)
Kirsi Nieminen (nuo, avo, käy, val, ROP-kasv, ROP-jälk, ROP, parhaat liikkeet)


ROP, PU1 Zaraja Remington, om. Virpi Laaksonen
PU2, SERT Dragonflame's Fox River, om. Eija Miettinen
PU3 Grezagord's Tulisuudelma, om. Mari Pohjola
PU4, ROP-VET Fireheart Kid Sundance, om. Saija Pankakoski
VA-SERT Belle Fox Be Jackson, om. Lotta Blomqvist

VSP, PN1 Kitimat Nicola, om. Mirja Tuominen
PN2 Tussatolleren's Fia Av Besco, om. Hilkka Mäkitalo
PN3, SERT Hillitön Syysruska, om. Carita Kalla-Bimberg & Anneli Nordwall
PN4, VSP-VET Tollerbay Great Esther, om. Iina Saimainen
VA-SERT Belle Fox Chicago Justine, om. Tuula Taskinen

ROP-pentu Manitous Tail'ored Maid, om. Saija Pankakoski & Ninni Uusitalo
VSP-pentu Hillitön Lumimyrsky, om. Pirjo & Jukka Kesti

ROP-juniori Hedera's Absolutely Fast, om. Noora Kuivalainen

ROP-X Canuck's Midsummer Starfox, om. Piia Huttu
VSP-X Grezagord's Ydinfyysikko, om. Noora Kuivalainen

ROP-kasvattaja Kennel Hillitön, om. Carita Kalla-Bimberg

Paras pari: Hillitön Tulenlaulu & Hillitön Syysruska
Paras pää ja ilme: Hedera's Flaming Fairy
Parhaat liikkeet: Dragonflame's Fox River
Paapan patsas: Damiikan Keck

Junioritollerimestari: -
Tollerimestari: Novamian Boogie Woogie

© Risto Syrjä

Tollershow 24.8.2014 Riihimäki

Ilm. 164 tolleria

Tuomarit:
Dinanda Mensik, Alankomaat (avo, val, paras narttu, ROP, lisäkilpailut)
Tuula Pratt (jun, nuo, käy)
Riitta Niemelä (vet, ROP-vet, pennut, X-luokka, paras pari)


ROP, PU1 Hedera's Flaming Fairy
PU2, parhaat liikkeet Fireheart Kid Sundance
PU3, SERT, ROP-juniori Dragonflame's Fox River
PU4, VASERT, paras pää ja ilme Redadict Into Pickin Up Birds
ROP-VET Hedera's Go For It

VSP, PN1, SERT Red Arctica's Taivaankaunis
PN2 Flamingfox of Great Pleasure
PN3, VSP-VET, Paapan patsas Fireheart Isn't It Inez
PN4 Aitoc's Avon Esta Est Kiara
VASERT, VSP-juniori Grezagord's Buonanotte Paula

ROP- pentu Magicfox's Zinfandel
VSP-pentu Middle Island's Cheery Chef

ROP-X Nitric Sweet Jump O Mine
VSP-X Hingstbackes Red Leevi

ROP-kasvattaja Kennel Hedera's

ROP-jälkeläisluokka Flamingfox of Great Pleasure
Paras Pari Copperfox's Carina & Magicfox's Serenata Merlot

Junioritollerimestari: Redadict Goddamn Bee
Tollerimestari: Siipiveikon Variksenviejä

TollerShow 1.9.2013 Lahti

Ilm. 186 tolleria


Tuomarit:
Sven Slettedal, Norja (avo, val, rop, kasv, jälk.)
Jaana Hartus (jun, nuo, käy)
Raija Tammelin ( vet, pennut, x)

PU1, ROP Fireheart Kid Sundance, om. Saija Lampinen
PU2 Hedera’s Go For It, Marja Asikainen
PU3 Grazagord’s Tulisuudelma, Mari Pohjola
PU4 Waterfox Wagner, om. Riikka Tetri & Pertti Manner
SERT -> FI MVA Merkillinen Kettu, om. Riikka Tarvonen
VASERT, VSP-JUN Zaraja Remington, om. Virpi Laaksonen
ROP-VET Nitric Duck Is My Drug, Mika ja Riika Leppinen

PN1, VSP Copperfox’s Capricornus, Riku Rantala
PN2 Kilobyte Vom Lech-Toller Nest, Annina Nurmikivi
PN3 Fireheart Isn’t It Inez, Anja Laakso
PN4, SERT Belle Fox Be Happy, Riina Larmila-Piikkonen
VASERT, ROP-JUN Tussatolleren’s Fia Av Besco, Hilkka Mäkitalo
VSP-VET Articfox’s Donna, Riku Rantala

ROP-pentu Aquafox Sami Tähtisade, Vesa ja Mika Lehto

ROP-kasv. kennel Hedera’s, om. Minna Ahlström
ROP-jälk. Tollerbay Zophia ala Luca, om. Niina Roivainen

ROP-X Hingsbackes Red Leevi, Marlena Mustonen
VSP-X Dragonflame’s Goldtail, Maiju Manninen

Paras pari: Grezagord’s Tulisuudelma & Grezagord’s Syvä Salaliitto
Paras pää ja ilme: Dragonflame’s Great Red Moon
Parhaat liikkeet: Fireheart Kid Sundance
Paapan patsas vetreimmälle yli 10-vuotiaalle Fireheart Isn't It Inez, om. Anja Laakso

Tollermestari 2013 Kilobyte Vom Lech-Toller Nest, Annina Nurmikivi

© Viivi Saarikko

TollerShow 26.8.2012 Jämsä

ilm. 140 tolleria


Tuomarit: Eivind Mjaerum, Norja
Satu Ylä-Mononen (pennut, x-, jun- ja nuo-luokat)

PU1, ROP Fireheart Kid Sundance, om. Saija Lampinen
PU2 Grezagord's Syvä Salaliitto, om. Pia Takkunen
PU3, SERT -> FI MVA Jones Juwel Vom Lech-Toller Nest, om. Minna Jatkola
PU4, VASERT Hedera's Love At First Sight, om. Heidi Nevander
VSP-JUN Aitoc's Avon E Pluribus Unum Ed, om. Katja & Veli-Pekka Vatula
VSP-VET Waterfox Wagner, om. Riikka Tetri & Pertti Manner

PN1, VSP Hulivilin Happy Hulda, om. Tuula Taskinen
PN2 Fireheart Magica De Spell, om. Jenni Rajala
PN3 Flamingfox Of Great Pleasure, om. Minna Skönroos
PN4, ROP-VET Fireheart Isn't It Inez, om. Anja Laakso
SERT Banietta's My Red Maserati, om. Minna Skönroos
VASERT, ROP-JUN Myrock's Superior Rum, om. Johanna Lumme & Satu Korhonen

ROP-pentu Middle Island's Balzhy Balefire, om. Heidi & Sampo Sainio
VSP-pentu Middle Island's Baron Balefire, om. Eija Saimanen

ROP-kasv. kennel Belle Fox, om. Tuula Taskinen
ROP-jälk. Hulivilin Happy Hulda, om. Tuula Taskinen

ROP-X Mindare's PrinceFlorimond, om. Hanna Laasanen
VSP-X Nauruparran Mystery Strom Lily

Paras pari Waterfox Tic-Tac & Waterfox Zik-Zak
Paras pää ja ilme Absolutis Gouden Carolus, om. Mari Pohjola
Parhaat liikkeet Fireheart Kid Sundance, om. Saija Lampinen
Paapan patsas vetreimmälle yli 10-vuotiaalle Fireheart Isn't It Inez, om. Anja Laakso

Tollerimestari 2012 Jones Juwel Vom Lech-Toller Nest, om. Minna Jatkola

 

TollerShow 27.8.2011 Salo


ilm. 171 tolleria

Tuomarit: Vidar Grundetjern, Norja
Elena Ruskovaara (pennut ja veteraanit)
Arja Koskelo (jun, nuo, x-luokka)

PU1, ROP Fireheart Kid Sundance, om. Saija Lampinen
PU2, ROP-VET Siphra's Fire At Kitima, om. Mirja Tuominen
PU3 Decoymans Piper Deep Secret, om. Pia Takkunen
PU4 Trindy's Yes I'm Red, om. Mia Tilli
SERT Waterfox Aquamax, om. Anne & Kari Huvinen
VASERT, VSP-JUN Dragonflame's Attacking Bear, om. Sari Kettunen

PN1, VSP Arcticfox's Donna, om. Riku Rantala
PN2 Middle Island's Afterglow Amber om. Iina & Riku Saimanen
PN3 Kitimat Nicola, om. Mirja Tuominen
PN4 VSP-VET Fireheart Isn't It Inez, om. Anja Laakso & Jenni Rajala
SERT, ROP-JUN Hedera's Hot and Cold, om. Susanna Yliharmi
VASERT Nauruparran Soma Oma Kettuni, om. Carita Nurminen

ROP-pentu Kitimat Pectus, om. Tarja Ijas
VSP-pentu Banietta's My Red Maserati, om. Minna Skönroos

Junioritollerimestari Waterfox Aquamax
Tollerimestari Kilobyte Vom Lech Toller Nest

ROP-kasv Kennel Fireheart, om Anja Laakso
Paras pari Fireheart Kid Sundance & Flamingfox of Great Pleasure
Paras pää ja ilme Fireheart Kid Sundance
Parhaat liikkeet Arcticfox's Donna

ROP-X Nackelsbyyn Ursa Minor, om. Jenni Heini
VSP-X Nauruparran Raitakettu, om. Andreas Münzinger

Toller Show 1.8.2010 Joensuu

Ilm. 74 tolleria

Tuomari Rune Fagerström, Suomi
Tuomari Saija Juutilainen, Suomi (pennut ja x-luokka)

ROP, PN1, ROP-VET C.I.B. FI MVA V-05 Fireheart Isn't It Inez
VSP, PU1 FI MVA TK1 Hedera's Go For It

PU-2 Sert Greagord's Syvä Salaliitto
PU-3 Vara-Sert Nitric Sticky Wonder
PU-4 V-09 MV-10 Fireheart Kid Sundance

PN-2 FI MVA Hulivilin Stepping Rose
PN-3 serti Trindy's Yes I'm Red Gag
PN-4 FI MVA Hulivilin Let's Step
Vara-Sert, ROP-Jun Hummelviksgårdens Hiphurray Lotta

Paras pää ja ilme Rockatoller Saarlotta
Parhaat liikkeet RKFV-10 Copperfox's Carina

Junioritollerimestari Redadict Dandy Duck
Tollerimestari FI MVA TK1 Siipiveikon Muusametsätähti

ROP-Kasv. Kennel Hulivilin, om Kirsi Mantilo
ROP-jälkeläisluokka AM LT MVA SE MVA(N) Danbury Kd's Lord Of The Rings
ROP-Pari Hulivilin Stepping Rose & Hulivilin Take Steps

ROP-pentu Dragonflame's Great Red Hawk
VSP pentu Grezagord's T-Ä-H-T-I

VSP-X Hulivilin Step Up
ROP-X Absolutis Kangaroo White

Toller Show 23.8.2009 Jämsä

ilm. 159 tolleria

Tuomari Filip Johnsson, Ruotsi
Tuomarit Jaana Hartus, Suomi (pennut ja X-luokka)
Tuomari Hannele Jokisilta (JUN ja NUO)


PU1, ROP Fireheart Kid Sundance
PU2 Fireheart Knock Out
PU3, VSP-VET Mäkiharjun Fan-Fan Falcon
PU4 Waterfox Wagner
SERT VSP-JUN Nitric Sticky Wonder
SERT Grezagord's Rastaletti
VASERT Merkillinen Kettu

PN1, SERT, ROP-JUN, VSP Kitimat Nicola
PN2, ROP-VET Mäkiharjun X-Tra-Enni
PN3 Fireheart Isn't It Inez
PN4, SERT Fireheart Limited Edition
SERT Kitimat Milk And Toast
VASERT Tollerbay Banjo Melody

ROP-kasv. kennel Kitimat
ROP-jälk. Nitric Duck Is My Drug

Paras pää ja ilme Fireheart Kid Sundance
Parhaat liikkeet Fireheart Isn't It Inez
Paras pari Hedera's Look Sharp & Middle Island's Afterglow Amigo

Junioritollerimestari Foxgrove's Canadian Sunrise
Tollerimestari Siipiveikon Muusametsätähti

VSP-pentu Grezagord's Syvä Salaliitto
ROP-pentu Readict Dandy Duck

ROP-X Hulivilin Take Your Time
VSP-X Merkillinen Yrtti

TollerShow 7.9.2008 Espoo
 

ilm. 169 tolleria
tuomarit Lena Hägglund, Ruotsi ja Leila Kärkäs

PU1, BIS Fireheart Kid Sundance
PN1, VSP, SERT Hedera's Key To My Heart

PU2 KANS FIN MVA JV-01 V-03-04-07 SEV-02 PMV-05 EUV-06 Siphra's Fire at Kitimat
PU3 Hedera's Go For It
PU4, BIS-VET V-01-02-05 SEV-02 EEV-02 PMV-03 SEV-04 MVV-08 Hingstbackes Red-Cajo
SERT Redadict Rodeo Rider
SERT RU LT LV EE JMVA JV-07 PMJV-07 Decoymans Piper Deep Secret
SERT Fireheart Knock Out
VASERT Nitric God Created Fox

PN2 FI MVA JV-03 Kitimat Monday Morning
PN3 KANS POHJ FIN MVA SE MVA(N) EUV-06 PMV-07 LTV-07 Arcticfox's Diana
PN4, SERT JV-07 Flamingfox of Great Pleasure
VASERT Hulivilin Let's Step
VSP-VET Shaggy Toller's Precious Pearl

ROP-kasv. kennel Fireheart
ROP-jälk. KANS FIN S MVA MV-98 V-00 EUVV-06 Siphra's Indiana Jones

Junioritollerimestari 2008 Siipiveikon Muusametsätähti
Tollerimestari 2008 KANS FIN EE MVA FIN TVA Nordwart Daidalos


ROP-pentu Kitimat Nicola
ROP-X Hulivilin Step Up
VSP-X Merkillinen Yrtti

TollerShow 11.8.2007 Riihimäki
 

Ilm. 144 tolleria
Tuomari Paul Stanton, Ruotsi

ERI:n / KP:n saaneet:

PENNUT

UROKSET 5-7 kk
Hulivilin Happy Hunter PEK1 KP PUP-2 om. Seija Virtanen
Affable PEK2 KP om. Maarit Lindroos

UROKSET 7-9 kk
Sienna-Red Cladium PEK1 KP PUP-1 ROP-PENTU om. Sanna Tiainen & Jarno Inkilä
Sancandy's Close to You PEK2 KP om. Nina Väkiparta
Ground Control Amorous Beau PEK3 KP om. Sani Suominen & Lauri Söderberg

NARTUT 5-7 kk
Hulivilin Happy Ever After PEK1 KP PNP-2 om. Sanna Karlsson
Fanny PEK2 KP om. Hanne Leinonen

NARTUT 7-9 kk
Ground Control Anonymous PEK1 KP PNP-1 VSP-PENTU om. Iro Kaukonen
Sancandy's Catarina PEK2 KP om. Mika Vellinki
Sienna-Red Calandiva PEK3 KP om. Miia Peltokangas & Niklas Tanila

UROKSET

JUNIORILUOKKA
Fireheart Kid Sundance ERI/1 om. Saija Lampinen & Vesa Volmari
Hedera's Go For It ERI/2 om. Marja Asikainen
Fireheart Knock Out ERI/3 om. Anja Laakso
Hedera's Guardian Angel ERI/4 om. Pia Lehto
Aitoc's Avon Bumantus Kita ERI om. Maija Reijonen
Donnan Robinson ERI om. Mervi Paunonen
Fireheart Key to Action ERI om. AP Saarela & Satu Virtanen
Trindy's Special Prince ERI Anna Murto-Koivisto & Janne Meriläinen
Waterfox Don Corleone ERI Om. Elina Santamäki

NUORTEN LUOKKA
JV-06 Hedera's Dolphin King ERI/1 PU2 SERT om. Helka Peltonen
Trindy's Pilgrim Boy ERI/2 PU4 VARA-SERT om. Merja Rautanen
Hedera's Esprit De Corps ERI/3 om. Johanna Lumme & Niko Nikkilä

AVOIN LUOKKA
Waterfox Wagner ERI/1 PU3 SERT om. Riikka Tetri & Pertti Manner
Hingstbackes Red-Leevi ERI/2 om. Satu Mustonen
V-01-02-05 ESTV-02 PMV-03 SEV-04 Hingstbackes Red-Cajo ERI/3 om. Katja Stoltzenberg
Tollerbay Great Elliott ERI/4 om. Sanna & Marko Syrjä
Hedera's Talk of Town ERI om. Charlotta Svahnström
Hedera's Yours Hartsi ERI om. Seija Virtanen

KÄYTTÖLUOKKA
Trindy's Paint Me Red ERI/1 om. Tiina Kemppainen

VALIOLUOKKA
KANS & FIN & CAN MVA JV-01 SV-02 V-03-04 WC Siphra's Fire at Kitimat ERI/1 PU1 VSP om. Mirja Tuominen
KANS & FIN MVA Nitric Duck Is My Drug ERI/2 om. Mika Leppinen
FIN MVA Hedera's Unlimited Star ERI/3 om. Maarit Vauro

VETERAANILUOKKA
ESTV-00 Fireheart Dalton Joe ERI/1 VSP-VETERAANI om. Gitta Boman
FIN MVA BH RH-TA RH-FLA TK1 Fireheart Hopalong Casidy ERI/2 om. Satu Virtanen

NARTUT

JUNIORILUOKKA
Flamingfox of Great Pleasure ERI/1 SERT om. Minna Skönroos
Hedera's Having Fun ERI/2 VARA-SERT om. Mervi Oksanen
Trindy's Special Berry ERI/3 om. Telle Goman
Trindy's Quick Dancer ERI/4 om. Minna Lindholm
Arcticfox's Number One ERI om. Riku Rantala
Siipiveikon Muusametsätähti ERI om. Anna & Ville Rantala
Starlit Lake's Charlotte ERI om. Tiina Pirinen
Tollerbay Red Cayenne ERI om. Eva-Lisa Granholm & Leena Hänninen
Trindy's Quick Fox Girl ERI om. Jaana Heinonen & Ann-Mari Koivunen

NUORTEN LUOKKA
Hedera's Elegant Beauty ERI/1 SERT om. Minna Ahlström & M Hellman
Hedera's Flying Angel ERI/2 om. Minna Ahlström & Iida Rinne

AVOIN LUOKKA
PMJV-05 Picnic Jalo Indica ERI/1 PN3 SERT om. Elsa Rusi & Heidi Blanck
JV-05 Tollerbay Great Esther ERI/2 PN4 om. Iina & Riku Saimanen
FIN TVA Trindy's Belle Donna ERI/3 om. Laura Seppä
Shaggy Toller's Precious Pearl ERI/4 om. Satu & Matti Markkula
Merkillinen Keiju ERI om. Tarja Verkamo
Orkidea ERI om. Timo Ryhtä
Arcticfox's Donna ERI om. Riku Rantala

KÄYTTÖLUOKKA
TK2 Rocmin Daddy's Dream ERI/1 om Anna & Ville Rantala & Annina Nurmikivi
Rocmin Designers Dream ERI/2 om. Juha Loukes & Satu Markkula
KANS & FIN & S MVA Small Fetcher Easy-Going Ella ERI/3 om. Mika & Vesa Lehto

VALIOLUOKKA
KANS & FIN & EST MVA Fireheart Isn't It Inez ERI/1 PN1 ROP om. Anja Laakso
FIN MVA JV-03 Kitimat Monday Morning ERI/2 PN2 om. Mirja Tuominen
KANS & FIN & LTU MVA EUV-06 LTUV-07 TK2 Arcticfox's Diana ERI/3 om. Ninni Uusitalo
FIN MVA JV-04 TK2 Hulivilin Deeply in Love ERI/4 om. Riikka Pekkinen
FIN MVA TK2 BH Hulivilin Good Luck Charm ERI om. Niina Roivainen
FIN MVA Mäkiharjun Namu-Pala ERI om. Minna Hämäläinen

VETERAANILUOKKA
Fireheart Halifax Express ERI/1 ROP-VETERAANI om. Teija Tiitinen

KASVATTAJALUOKKA
kennel Fireheart 1. KP ROP-KASVATTAJA om. Anja Laakso
kennel Hedera's 2. KP om. Minna Ahlström
kennel Hulivilin 3. KP om. Kirsi Mantilo

JÄLKELÄISLUOKKA
Nitric Duck Is My Drug 1. KP ROP-JÄLKELÄISRYHMÄ om. Mika Leppinen
Shaggy Toller's Precious Pearl 2. KP om. Satu Markkula

X-LUOKKA / UROKSET
Mindare's Trombi at Hero 1. ROP-X om. Päivi, Matti & Susanna Kallström

Paras pari: Arcticfox's Diana & Tollerbay Great Esther
Paras pää ja ilme: Trindy's Paint Me Red
Parhaat liikkeet: Fireheart Isn't It Inez
Junioritollerimestari: Trindy's Paint Me Red
Tollerimestari: Openbays Wild Boy

TollerShow 4.8.2006 Kuopio

ilm. 117 tolleria

tuomari Bjarne Sörensen, Norja

PU1 ROP KANS FIN MVA JV-01 V-03-04 SV-02 PMV-05 EUV-06 Siphra's Fire at Kitimat, om. Mirja Tuominen & Britt-Marie Sundquist
PU2 V-01-02-05 EstV-02 PMV-03 SV-04 Hingstbackes Red-Cajo, om. Katja Stoltzenberg
PU3 Hedera's Talk of Town, om. Charlotta Svahnström
PU4 Hedera's Look Sharp, om. Iina & Riku Saimanen
AVO ERI/4 Jadored's Jaztin, om. Nina Oravainen
VAL ERI/2 KANS&FIN&EST MVA FIN TVA S (N)MVA Nordwart Daidalos, om. Annina Nurmikivi
VAL ERI/3 FIN MVA Hulivilin Summer Love, om. Lena Wargen & Svante Sand
SERTiä ei jaettu

PN1 VSP FIN MVA TK2 Hulivilin Desert Rose, om. Riikka Junttila
PN2 FIN MVA JV-03 Kitimat Monday Morning, om. Mirja Tuominen
PN3, SERT Jadored's Tiny Kaboom, om. Sarianna Salonen
PN4 FIN MVA TK1 Hulivilin Good Luck Charm, om. Niina Roivainen
VAL ERI/4 FIN MVA EUV-06 TK1 Arcticfox's Diana, om. Ninni Uusitalo
VAL ERI FIN MVA TK1 Hedera's Like A Rose, om. Kirsi Mantilo

ROP-pentu Hulivilin Step By Step om. Outi Karjalainen ja Jarno Raitavuo
VSP-pentu Jadored's Red Rocket om. Anu Koskivaara ja Annina Nurmikivi
ROP-X Hedera's Nobodys Fool, om. TiinaKinnari

BIS-kasv. Kennel Hulivilin, om. Kirsi Mantilo
 

Parhaat liikkeet V-01-02-05 EstV-02 PMV-03 SV-04 Hingstbackes Red-Cajo, om. Katja Stoltzenberg
Paras pää ja ilme JV-05 Lauvstuas Wildfox Be Merry, om. Johanna Pikkarainen
Paras pari Picnic Jalo Poppius & Picnic Jalo Indica

TollerShow 15.5.2005 Helsinki


ilm. 128 tolleria

Tuomari Finn Lange, Tanska

PU1, ROP, BIS V-01-02 ESTV-02 PMV-03 SV-04 Hingstbackes Red-Cajo, om. Katja Stoltzenberg
PU2 KANS&FIN MVA JV-01 V-03-04 SV-02 Siphra's Fire At Kitimat, om. Mirja Tuominen & Britt-Marie Sundquist
PU3, Sert Waterfox Wagner, om. Riikka Tetri & Pertti Manner
PU4 PMV-02 KANS&FIN&N&S(n)MVA Small Fetcher Easy-Going Erno, om. Eeva & Jussi Miilunpalo
Sert Sienna-Red Calsedo of Fire, om. Minna Haimi
Va-sert Jadored's Ozzy Kaboom, om. Heidi Vuoria
Sert Sienna-Red Calsedo Of Fire, om. Minna Haimi
 

PN1, VSP Hedera's Just Perfect, om. Reija Nieminen
PN2 PMV-01 Lauvstuas Zayonara Ira, om. Katri Hannola
PN3, ROP-vet FIN M & JVA WW-98 V-98-99 Damiikan Caccoo, om. Nina Oravainen
PN4, Sert Tollerbay Cloud-Berry, om. Anna-Kaisa & Anssi Rinne
Sert Damiikan Lenguaraz, om. Päivi Kakko ja Sanni & Martti Korpiaho
Va-sert Trindy's Anyway Lovely, om. Jaana Heinonen

 

Loput ERI:n saaneet urokset:
ERI Trindy's Idols Star, om. Mika & Taija Kuusisto
ERI FIN MVA BH RH-TA TK1 Fireheart Hopalong Casidy, om. Satu Virtanen
ERI FIN & EST MVA FIN TVA Nordwart Daidalos, om. Annina Nurmikivi

Loput ERI:n saaneet nartut:
ERI Hedera's Nightqueennelly, om. Esa Peltonen
ERI Trindy's Belle Donna, om. Laura Seppä
ERI KANS & FIN & EST MVA TK2 Hedera's Working Witch, om. Kirsi Mantilo
 

VSP-pentu Trindy's Krishna, om. Henrik Sjöblom
ROP-pentu Hulivilin Never Ever, om. Kati & Veli-Matti Häyrinen
KP Hedera's Basement Jazz, om. Tuula Sipinen
KP Hedera's Born To Be Wild, om. Eija Vallinheimo
KP Ariel, om. Matti Lehtinen
KP Hedera's Burnet Rose, om. Minna Ahlström ja Heli Hell
KP Lauvstuas Wildfox Be Merry, om. Johanna Pikkarainen
KP Hulivilin Now Or Never, om. Mari ja Juha Ohtonen
 

ROP-kasv Kennel Hedera's, om. Minna Ahlström
ROP-X Mäkiharjun Prima-Penner, om. Tiia Nurminen
 

Parhaat liikkeet V-01-02 ESTV-02 PMV-03 SV-04 Hingstbackes Red-Cajo, om. Katja Stoltzenberg
Paras pää ja ilme Waterfox Wagner, om. Riikka Tetri & Pertti Manner
Paras pari Hulivilin Love Attack & Hulivilin Never Again

TollerShow 4.7.2004 Lempäälä


TollerShow oli ensimmäistä kertaa virallinen näyttely.
ilm. 72 tolleria (+ 3 x-luokkalaista)

ROP-pentu Hedera's Talk Of Town, om. Charlotta Svahnström, Nagu
VSP-pentu Hedera's Truly Yours, om. Minna Kääriäinen, Kuopio
 

PU1, ROP, BIS FIN MVA JV-01 SV-02 V-03 Siphra's Fire At Kitimat, om. Britt-Marie Sundquist & Mirja Tuominen, Turku
PU2, SERT Hingstbackes Red-Hartsiboy, om. Matleena Kallio, Tampere
PU3 V-01-02 ESTV-02 PMV-03 Hingstbackes Red-Cajo, om. Katja Stoltzenberg, Kiikka
PU4, VSP-VET KANS&FIN&S MVA V-00 MV-98 Siphra's Indiana Jones, om. Minna Jatkola, Mänttä
SERT Sancandy's Asser, om. Kirsti Laitila, Valkeakoski
VASERT Haddington, om. Kaija Hyödynmaa
ERI Hedera's Rising Sun, om. Laura Luoma-Ruikka, Espoo
ERI Trindy's Glad Chum, om. Keijo Reinikainen, Helsinki
ERI Hulivilin Lucky Seven, om. Noora Vilén, Lahti
ERI Hedera's Musceteer, om. Taru ja Satu Peltola, Summa

PN1, SERT, VSP Hulivilin Lucky Flower, om. Tiina ja Ville Sakomaa, Jyväskylä
PN2, ROP-VET Käpälän Halloween, om. Anja Rajala, Säynätsalo
PN3 Sienna-Red Star Destiny, om. Benita Rosenholm, Kirjala
PN4, SERT Hulivilin Deeply In Love, om. Riikka Junttila, Espoo
VASERT Japa's Redflash Alma, om. Manta Hokkanen, Kerava
ERI Damiikan Keck, om. Anna Ratilainen ja Ville Rantala, Valkeakoski
ERI Small Fetcher Famous Floran, om. Sirpa ja Harri Viherjälaakso, Lemu
ERI Trindy's Glamour Girl, om. Jaana Heinonen, Loimaa
ERI Renard Rusé Harmoneuse, om. Suvi Pennanen, Tampere
ERI Shaggy Toller's Precious Pearl, om. Satu ja Matti Markkula, Nummela
ERI Zafira, om. Sonja Pallaskorpi, Espoo
ERI FIN MVA Tollerbay Derex Jane, om. Eva-Lisa Granholm, Södra Vallgrund
ERI FIN JVA FIN MVA Tollerbay Derex Joy, om. Eva-Lisa Granholm ja Agneta Norrholm, Södra Vallgrund
ERI Siphra's Indian Rose, om. Ulla Tiihonen, Ylönkylä

ROP-kasvattaja Kennel Hulivilin, om. Kirsi Mantilo, Jyväskylä
ROP-X Hulivilin Love Attack, om. Susanna Pajunen ja Tero Tyrväinen, Vaajakoski

Parhaat liikkeet V-01 V-02 ESTV-02 PMV-03 Hingstbackes Red-Cajo, om. Katja Stoltzenberg
Paras pää ja ilme KANS&FIN&S MVA V-00 MV-98 Siphra's Indiana Jones, om. Minna Jatkola
Paras pari Sienna-Red Nicoletta ja Sienna-Red Nicolina

Tollerimestari (NOME+NÄY) KANS&FIN&S MVA V-00 MV-98 Siphra's Indiana Jones, om. Minna Jatkola
Junioritollerimestari (NOME+NÄY) Openbays Wild Boy, om. Kati Kuosmanen

 

TollerShow 20.7.2003 Lempäälä

ilm. 74 tolleria
Tuomari Hannele Jokisilta
 

BIS pentu Waterfox Captain Hook, om. Marjo & Nina Ruotsalainen
VSP pentu Mäkiharjun Namu Pala, om. Sari Harju & Minna Hämäläinen

PU1, ROP Siphra's Fire at Kitimat, om. Mirja Tuominen & Britt-Marie Sundquist
PU2, ROP-VET Siphra's Indian Red Hawk, om. Riika Leppinen
PU3 Siphra's Indiana Jones, om. Minna Jatkola
PU4 Mäkiharjun Fan Fan Falcon, om. Sari Tihinen
PU5 Hingstbackes Red Cajo, om. Katja Stoltzenberg
KP Sienna-Red Star Eagle, om. Sari & Simo Siikala
KP Siphra's Fire On Ice, om. Niina Niemispelto
KP Sienna-Red Sweet Ferro, om. Benita Rosenholm
KP Mindare's Trombi at Ares, om. Teemu Penttilä
KP Nordwart Daidalos, om. Annina Nurmikivi

PN1, VSP Hedera's Guess Who, om. Seppo Heikkinen
PN2, VSP-VET Westerlea's Tornado at Siphra, om. Britt-Marie Sundquist & Mirja Tuominen
PN3 Käpälän Halloween, om. Anja Rajala
PN4 Kitimat Monday Morning, om. Mirja Tuominen
PN5 Zafira, om. Sonja Pallaskorpi & Jaakko Mäkinen
KP Mindare's Wild Aida, om. Päivi Kallström
KP Sienna-Red Ninette, om. Kati Hietanen & Benita Rosenholm
KP Sienna-Red Star Destiny, om. Benita Rosenholm
KP Hulivilin Feel the Power, om. Elina Vilkman
KP Hedera's Better Be Good, om. Seppo Heikkinen
KP Nordwart Désirée, om. Ilona Välilähde
KP Nitric Duck Sweet Duck, om. Pia Qvintus
KP Trindy's Belle Donna, om. Laura Seppä
KP Small Fetcher Easy-Going Ella, om. Mika & Vesa Lehto
KP Siphra's Indian Echo, om. Mirja Tuominen
KP Fireheart Isn't It Inez, om. Anja Rajala
KP Mäkiharjun Fan-Fan Fannie, om. Minna Hämäläinen
KP Siphra's Indian Ramona, om. Pirkko Wallin
KP Siphra's Indian Rose, om. Ulla Tiihonen

Paras kasvattaja: kennel Siphra's, om. Britt-Marie Sundquist

Paras jälkeläisryhmä: Westerlea's Tornado At Siphra, om. Britt-Marie Sundquist & Mirja Tuominen

Kiertopalkinnot:
Parhaat liikkeet Hingstbackes Red Cajo, om. Katja Stoltzenberg
Paras pää ja ilme Siphra's Fire at Kitimat, om. Mirja Tuominen & Britt-Marie Sundquist
Paras pari Sienna-Red Noveros, om. Peter Aellen & Sienna-Red Novospike, om. Juha Loukes

Junioritollerimestari Jadored's Jazzidy, om. Susanna & Mikko Ekberg
Tollerimestari Siphra's Fire at Kitimat, om. Mirja Tuominen & Britt-Marie Sundquist

TollerShow 28.7.2002 Lempäälä


Ilm. 84 tolleria
Tuomari Tiina Illukka

ROP-pentu Hulivilin Feel the Power, om. Elina Vilkman
VSP-pentu Sienna-Red Star Eagle, om. Sari Hietanen & Simo Siikala

BIS, PU1 Siphra's Fire at Kitimat, om. Britt-Marie Sundquist & Mirja Tuominen
PU2 Siphra's Indian Red Hawk, om. Riika Piiroinen
PU3 Mäkiharjun Prima-Penner, om. Tiia Nurminen
PU4 Siphra's Indiana Jones, om. Minna Jatkola
PU5 Mäkiharjun Fan-Fan Falcon, om. Sari Tihinen
VSP-VET Damiikan Buzo, om. Tiina Lehtinen

VSP, ROP-VET PN1 Hedera's Orange Flower, om. T. Saari ja Minna Ahlström
PN2 Damiikan Caccoo, om. Nina Heitto
PN3 Westerlea's Tornado at Siphra, om. Britt-Marie Sundquist & Mirja Tuominen
PN4 Hedera's Just Perfect, om. Minna Ahlström
PN5 Small Fetcher Easy-Going Ella, om. Vesa ja Mika Lehto

ROP-X Mindare's PrinceFlorimond, om. Hanna Laasanen
VSP-X Mindare's Fairy Daylight, om. Mauri Kallinen

ROP-kasv. Kennel Siphra's, om. Britt-Marie Sundquist
ROP-jälk. Westerlea's Tornado at Siphra, om. Britt-Marie Sundquist & Mirja Tuominen

Parhaat liikkeet Hingstbackes Red-Cajo, om. Katja Stoltzenberg
Paras pää ja ilme Sienna-Red Sweet Ferro, om. Benita Rosenholm

Junioritollerimestari Small Fetcher Easy-Going Ella, om. Vesa ja Mika Lehto
Tollerimestari Siphra's Indian Red Hawk, om. Riika Piiroinen