Aluetoiminta

Aluetoiminnassa yhteyshenkilöiden tehtävänä on neuvoa koiranomistajia eteenpäin alueellisiin koulutuksiin yms. Lisäksi he järjestävät erilaisia tapahtumia, yhteislenkkejä, riistaan tutustumista jne. Koulutuksista tietoa löytyy Facebook tapahtumista, kotisivun tapahtumista/uutisista tai aluetoiminnan omalta sivulta. Koulutuksiin saa osallistua pitkänkin matkan takaa vaikkei olisi lähialuetta!

* Korvaa sähköposteissa (a) sähköpostissa @- merkillä

Uusimaa 

Yhteyshenkilöt:

  • Johanna Hildén (Pornainen), tolleriteam(a)gmail.com
  • Sanna Mikkonen (Helsinki), sanna(a)mayrakoira.net
  • Krista Hakkala (Nurmijärvi), krista.hakkala(a)kolumbus.fi, puh. 040 7689967

Facebook:  Tollereiden Pk-seudun aluetoiminta


Varsinais-Suomi

Yhteyshenkilö:

  • Katja Vossi, katja.vossi(a)gmail.com, puh. 044 553 5527

Facebook: Novascotiannoutajat ry - Salon ja Turun aluetoiminnat


Päijät-Häme

Yhteyshenkilöt:

  • Minna Helenius,  minna.m.helenius(a)gmail.com
  • Niina Roivainen, niina.roivainen(a)gmail.com

Facebook: Lahden alueen tollerit


Kanta-Häme

Yhteyshenkilöt:

  • Tiina Johansson
  • Petra Vahtera

Facebook: Tollerit - Kanta-Hämeen aluetoiminta


Pirkanmaa

Yhteyshenkilöt:

  • Elina Närvänen, elina.narvanen(a)uta.fi, puh. 040 5968884
  • Mari Kattainen, tampereen.tollerit(a)gmail.com

Facebook: Tampereen seudun tollerit


Kymenlaakso

Yhteyshenkilö:

  • Mari Pohjola, sasurepe(a)gmail.com, puh. 040 7496408

Facebook: Tollojen Etelä-Kymenlaakson aluetoimikunta


Etelä-Karjala

Yhteyshenkilöt:

  • Eija Saimanen, eija.saimanen(a)icloud.com, puh. 044 2974390
  • Kateriina Sjöblom, kateriina.sjoblom(a)gmail.com, puh. 041 5442831

Facebook: Lappeenrannan alueen tollerit

 

Pohjois-Karjala

Yhteyshenkilöt:

  • Elli-Mari Ekblad, eltsu.ekblad(a)gmail.com, puh. 050 535 0646 (ei tekstiviestejä)
  • Pia Takkunen, pia.takkunen(a)gmail.com, puh. 0400 191 237 (ei tekstiviestejä)

Facebook: Joensuun tollerit 


Keski-Suomi

Yhteyshenkilö:

  • Ilona Pitkänen, ilona.e.pitkanen(a)gmail.com

Facebook: Keski-Suomen tollereiden aluetoiminta

 

Pohjois-Savo

Yhteyshenkilö:

  • Tuula Taskinen, hulda.taskinen(a)gmail.com, puh. 040 8461422

Facebook: Novascotiannoutajat ry - Kuopion aluetoiminta


Pohjanmaa

Yhteyshenkilö:

  • Susanna Luomanen, sukaluom(a)gmail.com

Facebook: Tollerit - Pohjanmaan aluetoiminta


Pohjois-Pohjanmaa

Yhteyshenkilöt:

  • Sini Paavola, ssinipaavola(a)gmail.com
  • Heli Lehtinen, heli.k.lehtinen(a)student.oulu.fi, puh. 0405264304

Facebook: Oulun tollerit


Lappi

Yhteyshenkilö:

  • Tanja Kortesalmi, roitollerit(a)gmail.com
  • Taija Sandqvist, Taija.koivisto1(a)gmail.com

Facebook: Rovaniemen tollerit